Сега дали е јасно зошто токму Јанева беше предлог на меѓународната заедница, прашува Ганка Цветанова, додавајќи дека не може да се корумпира некој кој има интегритет.

Моќта која произлегува од позицијата не може да корумпира некој кој има интегритет, затоа што истиот е веќе доволно силен и нема потреба од дополнителна моќ. Сега дали е јасно зошто токму Јанева беше предлог на меѓународната заедница, а не истакнат, реализиран и правник со интегритет?, пишува поранешната министерка за култура, професор Цветанова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.