Ганка Цветанова, поранешната министерка за култура со луциден предлог до Советот на амбасадори кои денеска побараа одложување на предвремените парламентарни избори за да продолжеле реформите.

Во следното соопштение на Советот на амбасадори очекувам да ги видам следниве два предлога:
1. Да му се даде доживотен мандат на другарот Заев;
2. Да му се продолжи мандатот се’ до моментот на престанокот на официјалното постоење на „нашата земја“, пишува на твитер Цветанова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.