Со иста порака, а две различни фотографии, поранешната министерка за култура Ганка Цветанова на „Твитер“ јасно порача – никогаш да не се повтори.

Никогаш повеќе да не ни се повтори ваков криминален и предавнички парламентарин состав! НИКОГАШ!, напиша Цветанова додавајќи Никогаш Северна – само Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.