Не знам зошто ве шокира објавувањето снимки, вели професорката Ганка Цветанова на „Твитер“.

Оној момент кога во штабот на СДС заради рушење на режимот, а во присуство на медиуми пуштивте снимки од разговори, требаше да знаете дека истите ги легитимиравте како политичка алатка за справување со неистомислениците. Show goes on…, порача Цветанова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.