Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова, потенцира на изјавите од последните неколку дена на лидерот на СДСМ Зоран Заев во кои тој инсистира на брзи избори, но и потврдува дека договорот кој тој го потпиша со Бугарија мора да се испочитува.

Според Цветанова, Заев е човек од збор.

Заев е човек од збор. Сака да го исполни она што го има ветено! Целосно разнебитување на Македонија и сè што е македонско! Ете затоа му требаат брзи и нерегуларни избори, реагира таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.