Антикорупциска комисија на денешната седница соопшти дека ќе отвори предмет за можен судир на интереси при избор на канцелариски простор на поранешните претседатели Бранко Цренковски и Ѓорге Иванов.

Комисијата веќе почна процедура за утврдување на имотната состојба на претседателот Иванов, по допрен глас дека купил два стана во време на неговиот втор претседателски мандат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.