Црногорскиот парламентарец и претседател на Движењето за промени, Небојша Медојевиќ, коментира дека Македонија се согласила да исчезне и да влезе во ЕУ како Јужна Бугарија.

За политичките елити во Македонија, лажното ветување за членство во ЕУ е поважно од националниот идентитет.

 

Никогаш нема да влезете во ЕУ, а се што имавте продадовте!!

 

RIP Македонија – вели Медојевиќ на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.