Денес на територија на Република Македонија се регистрирани најмалку 90 нови случаи на заразени од коронавирус, а починати се најмалку 6 лица, дознава  Канал 5.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.