Црн ден за Македонија. Денеска дури 41 лице го загуби животот, а новозаболени се 1.022. Бројот на вкупно заразени од почетокот на пандемијата надмина 60.000.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.