Пратениците на СДСМ се решени од Собранието да направат циркус „Медрано“. Неколкумина денеска ќои се позитивни или биле во контакт со заразени, на седница ќе бидат во скафандери како во филмот „Епидемија“ со Дастин Хофман.

Позитивна сум на КОВИД-19, но добро се чувствувам, со силна одлучност денес да победи народот.
Нема да дозволиме уцени! Мојата должност како пратеничка е постојана и благородна. И здрава и болна, имам обврска да направам сѐ граѓаните да ја добијат помошта која Владата ја обезбеди за нив-објави позитивната пратеничка Бисера Костадиновска Стојчевска.

Со ова пратеничката преедизвикува да го зарази целото Соврание и да го стави во карантин Законодавниот дом.

ВМРО-ДПМНЕ од друга страна се децидни дека ќе ги гласаат само антикризните закони и оти за друга седниа нема да им прават кворум.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.