Сите ќе умрете!
Само нашиот Голем Водач е вечен.
Тој, па ти Господе.
Чувај ја, оооо Голем Водачу нашата мајка Северна Кор… Македонија де!, напиша на Фејсбук Сашо Тасевски, актер и поранешен директор на Драмскиот театар .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.