Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, вчера испратил телеграма до сите раководители на организациски единици во рамките на МВР и до сите сектори за внатрешни работи, да престанат да важат наредбите на неговиот претходник Оливер Спасовски, со кои неколку часа пред Новата година полициски службеници биле прераспределени во други полициски станици и деградирани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.