Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вечерва е заедно со полициските службеници на скопските улици.

Вечерва сум на скопските улици заедно со полициските службеници кои го контролираат спроведувањето на одлуката на владата за ограничување на движењето.

Ограничувањето на движењето се спроведува без посериозни отстапки.

Останете дома. Спасете живот!, напиша Чулев.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.