Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во фејсбук објава вели дека вработените во Министерството за внатрешни работи заслужуваат подобри услови и почитување на нивните права, а тоа значи достоинствен живот.

Чулев денеска, кога се одбележува Европскиот ден за човекови права, напиша дека искуството во изминатиот период покажало дека човековите права грубо се кршат и злоупотребуваат.

Професионализмот во полицијата мора да се врати!, напиша Чулев воедно повикувајќи ги граѓаните на поддршка на протестот на полицискиот Синдикат кој ќе се одржи во вторник (27.10.2020 година)

Истовремено апелираше да се почитуваат неопходните протоколи за заштита на здравјето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.