Човек кој безпоштедно се троши за Македонија! Човек со кичма и став, и поради сето тоа жртва на политички прогон. Љубац до крај заедно, во добро и во лошо…, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот ФЕјсбук профил во пораката за поддршка на Љупчо Димовски кому му се заканува притвор откако му беше одземен пратеничкиот мандат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.