Не стивнуваат реакциите во јавноста по наредбата од министерот за правда Бојан Маричиќ да не се користи терминот Македонија.

Чмарићићу, голем поздрав од Македонија. Земјата во која ти се товиш со пари од народот, му порача актерот Тони Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.