Сите се откажаа не од СДСМ, туку од функционерите кои ја водат партијата. Заев нека продолжи со Кирацо, Цуцуло и останата багра, партијата од ден на ден тоне во жива кал, предупредува Душан Илиевски – Душко Млекарот. Душко Млекарот на Фејсбук објави видеоснимка, на која членови на СДСМ ги палат членските книшки од СДСМ поради нeзaдоволcтвото од, фамилијарните вработувања и вработувањата на љубoвницитe.

Членството на СДСМ е разочарано од непотизмот односно од вработувањата на фамилиите на функционерите. Покрај фамилијарните вработување се вработуваат и љyбoвницитe на функционерите, пишува Душко Млекарот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.