Издржавме на улиците, по институциите, по камповите боси гладни и упеавме.Но парадоксот кој следуваше уште се чуствува во овие општини е што сите учесници во овој макотрпен процес се оставени на маргините и не почуствуваа дека СДСМ е на власт, му порача на Зоран Зев Хазафер Амруловски од Центар Жупа на завчерашниот конкрес.

А тоа е така  почитувани другари затоа што сите избрани раководни кадри на партијата , именувани функционери, во јавната и државната администрација заборавија со чија мака и пожртуваност дојдоа на тие функции и се одлучија да работат своеволно гледајќи ги само сопсвтените интереси.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.