Нема ништо поглупо од слободоумните граџани кои им веруваат на СДС, коментира новинарот Цветин Чилиманов, набројувајќи дел од најголемите ветувања кои СДСМ ги кажувала пред да дојде на власт, а кои се покажале како лага.

Снимките од масакрот пред Велипеток покажуваат дека власта сериозно трагала по убијците; снимките за Мартин Нешковски покажуваат дека прават сè што е потребно убиецот да биде осуден (убиецот кој го ангажираше адвокатот на Заев, доби цела година лекарско отсуство и побегна во Холандија); сопругата на Никола Младенов кажа дека неговата смрт била несреќен случај; Верушевски вели дека снимките биле монтирани и Заев го замолчува со 42.000 евра наши пари и еве ги сега од СДС признаваат дека кинеските автопати имале ок траса.

 

Накусо, нема ништо поглупо од слободоумните граџани кои им веруваат на СДС, пишува Чилиманов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.