Премиерот Зоран Заев во соопштението за посетата на Архиепископот на Македонската православна црква по повод именденот на г.г Стефан ниту еднаш не спомна на чија црква тој е водач.

Наместо МПЦ-ОА или пак целото име, Заев ги користеше термините „Архиепископот“, ценето свештенство“ и православни верници“ од нашата земја.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.