„Гнасна лага!
Јас бев пратеник од 2014 до 2016 година.
Немаше никакви условувања а најмалку за гласање за промена на името.
Срамота!“

Ова е реакцијата на д-р Андон Чибишев по тврдењата на Нола Исмаиловска и Даниела Рангелова дека за да станат пратенички биле условени со согласност да гласаат за промена на името на Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.