Доктор Андон Чибишев потсети кога на неговата прес-конференција за сомнителниот имот на, тогаш пратеникот Петре Шилегов, тој му упадна и го нападна пред медиумите.

Ова подолу, во 2016 година беше нормално, храбро, демократски а тоа што Наум Стоилковски му коментираше на Никола Димитров било несериозно и недемократски.
Мрш !!!, порача Чибишев.

Ова подолу, во 2016 година беше нормално, храбро, демократски а тоа што Наум Стоилковски му коментираше на Никола Димитров било несериозно и недемократски.Мрш !!!

Gepostet von Андон Чибишев am Donnerstag, 2. Juli 2020

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ пред неколку дена го праша министерот за надворешни работи Никола Димитров за нивната поврзаност со бизнисменот Дака, што подоцна беше окарактеризирано како „дрзок упад“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.