Докторот Андон Чибишев преку статус на Фејсбук пишува дека покрај тоа што немаме вакцини имаме и најмногу загубени животи во регионот, а згора на тоа Заев ја доби довербата на 62 пратеника во собранието.

Немаме вакцини и кој знае кога ќе добиеме, имаме најмногу изгубени животи во регионот, шампиони сме во корупција, секојдневно безмилосно се задолжуваме, економијата е во кома, правосудството е во безсознание, образованието во тешка состојба.
Ама затоа, Владата на Зоран Заев ја доби довербата на 62 пратеници во Собранието.
Жално!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.