Дојде декември а ние се уште немаме доволно вакцини за сезонски грип, да не зборуваме за вакцини за Ковид 19. Сериозните држави веќе ги добија вакцините и со голема посветеност се подготвуваат да го вакцинираат населението. А, ние, допрва молиме кај соседите да ни донираат вакцини од нивните количини. Набавката ќе стигне дури на лето.
Да, ама, затоа експресно набавивме лубриканти, бадеми, ф,стаци, лампиони, бифтеци.
Страшно и жално!
Неспособни, време е да си одите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.