Премиерот во заминување Зоран Заев ја честита Новата година на сите граѓани во објава со фотографии од неговото семејство.

Празниците носат посебни чувства на радост, топлина и убавина во секој дом. Да ги искористиме за да се видиме со најблиските, да си раскажеме и заеднички да се подготвиме за новите предизвици, напиша премиерот во заминување на „Фејсбук“.

Порачува Новата година да секој да ја дочека со љубов и ентузијазам.

Имајте убави последни денови од 2019 година и дочекајте ја Новата 2020 со љубов и ентузијазам, напиша тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.