Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, се израдува по блокирањето на усвојувањето ба заклучоците за проширувањето на Западен Балкан во Советот на ЕУ, кои не се согласуваат со текстот на нацртот кој се однесува на земјава.

„Чешка и Словачка со најава за вето за Бугарија…

Бравооооооо….

Ова е заради обидот за “бугаризација” на св.Кирил и Методиј…

Нема предавање!

Да живее борбата за Македонија!“, напиша Илија Димовски на својот фејсбук профил.

Чешка и Словачка со најава за вето за Бугарија…
Бравооооооо….

Ова е заради обидот за "бугаризација" на св.Кирил и Методиј…

Нема предавање!
Да живее борбата за Македонија!

Posted by Илија Димовски on Thursday, 17 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.