Во деновите недела – 12.09.2021, понеделник – 13.09.2021, вторник – 14.09.2021 и среда – 15.09.2021, Централен регистар, односно Регионалните регистрациони канцеларии ќе работат со дежурства поради роковите за поднесување на пријави за претстојните локални избори.

Недела – 12.09.2021 – 08:00 до 16:00 часот

Понеделник – 13.09.2021 – 08:00 до 20:00 часот

Вторник – 14.09.2021 – 08:00 до 20:00 часот

Среда – 15.09.2021 – 08:00 до 20:00 часот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.