ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи централен митинг во Скопје со почеток во 19 часот на Плоштад Филхармонија.

Од партијата најавуваат дека на митингот свое обраќање ќе имаат Данела Арсовска, независен кандидат за градоначалник на Град Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова на Македонија“ и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.