На социјалните мрежи е објавемо целосна видео снимка од инцидентот во Собранието, кога поранешниот министер за образование и сегашен пратеник на ДУИ, Арбр Адеми, вербално и физички нападна пратеници, кон кои фрлаше со различни предмети што му се наоѓаа при рака.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.