Наставата во училиштата тече нормално, двонасочната комуникација која е најважна е во тек, изјави министерката за образование Мила Царовска.

Ова е зачудувака изјава на Царовска ако се знае со какви проблеми се соочуваат и наставниците и родителите и децата.

Наставниците мака мачат со Платформата, децата исто така а пак родителите не можат да обезбедат лап топ за децата бидеќи во продавниците сите се продаддени и останати се само најскапите модели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.