Царовска се пофали дека ги укинува печатените учебници

Министерката за образование Мила Царовска преку статус на Фејсбук се пофали со реформите и оти ги укинува печатените учебници. Таа … Продолжи со читање Царовска се пофали дека ги укинува печатените учебници