-Голем дел од она што сега го нарекувате злоба, порано го нарекувавте борба за правда – вака македонската музичарка Тања Царовска ги коментира актуелните случувања.

Оние кои некогаш коментираа, плукаа и негодуваа својот чекор го препишуваа како дел од борбата за правда. Денес истите тие коментарите против она што се случува го нарекуваат злоба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.