Во врска со претстојниот конгрес на СДСМ на кој ќе се избира нов партиски лидер и нови состави на органите на партијата, Мила Царовска изјави дека постапката е отворена и сите членови, многу транспарентно имаат можност да се пријават.

Мислам дека целиот тој процес на демократски начин ќе се одвива во нашата социјалдемократска партија – вели Царовска која е еден од потпретседателите на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.