Царовска немало да ја укинува групата за македонски јазик на Филолошки

Министерката Мила Царовска преку статус на социјалната мрежа Твитер најостро ги демантира тврдењата на професорката Јасна Котеска, која обвини дека … Продолжи со читање Царовска немало да ја укинува групата за македонски јазик на Филолошки