Мила Царовска објави спорт каде што со сопартиецот Дамјан Манчевски со подаваат топка, и Царовска му кажува на Манчевски дека нејзиниот сопруг ѝ вели дека е Франкештајн.

Кој ти ја избра сликата на билборд жити се ја прашува Дамјан Манчевски, неговата сопартијка Мила Царовска, а таа вели:

Тоа го оставив на професионалците. Инаку, морам да ти ги кажам коментарите. Маж ми вика дека сум Франкештајн, а друагрките дека сум тетка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.