Зборувајќи за кадрите на ВМРО-ДПМНЕ, кои упорно ги нарекуваше „рециклирани“ алудирајќи дека дел од нив работеле и во времето кога премиер беше Никола Груевски, коносителката на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1, Мила Царовска призна дека и нејзиниот колега и коносител Никола Димитров е „рециклант“.

Погледнете го делот од дебатата со кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ и меѓународен серетар на партијата, Тимчо Муцунски:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.