Бизнисменот Фиат Цановски го ангажирал професорот Мирослав Грчев за изготвување на документацијата за комплексот „Космос“. Тој потврди дека го ангажирал Грчев за мислење и вештачење но не можеше да се сети дали го има видено извештајот и дали професорот имал некои забелешки.

-Не можам да се сетам што пишува, немам појма-одговори Цановски пред судот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.