Писателката која ја поддржуваше „Шарена револуција“, Румена Бужаровска на својот Фејсбук профил револтирано пишува за отказот на новинарот Ивор Мицковски од Телевизија „Телма“ .

Каков сигнал е ова за новинарите доколку независните гласови бидат вака замолчувани? Дали го продолжуваме трендот на медиумско едноумие? За мене ова е сериозно загрижувачки чин, пишува Бужаровска на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.