Утре во 11:00 часот на улица „Бутелска“ – главната раскрсница започнува протест.

И покрај се никој нема слух за нашите основни барања и потреби! Во Бутел живее чесен народ кој нејќе да биде лажен и манипулиран!

Да излезе утре сите обедените, да го кренеме гласот за здравјето на нашите фамилии, за нашите деца, се наведува во најавата за протестот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.