Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео од кое се гледа дека повторно е во инcпeкција.

Вицепремиерот напиша: ИПА мониторинг и потсети дека остануваат уште девет дена до добивањето на датумот за старт на преговори со ЕУ и дека е во контрола на ИПА фондовите.

На почетокот од видеото цитира изјава од основоположникот на Европската унија, Роберт Шуман.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.