Денеска на избирачкото место 2780, Бранко Заревски во Драчево, општина Кисела Вода, е забележан обид за таканарелен бугарски воз.

Забележано е заокружено ливче за еде од кандидатите на жена вработена во општината Кисела Вода

Се очекува надлежните и набљудувачите да алармираат за овој инцидент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.