Стартуваше Бугарската национална телевизија БНТ4 на МаксТВ на македонски Телеком, се пофали на социјалните мрежи специјалниот претставник за спорот со Бугарија, Владо Бучковски.

„Благодарност за поддршката на АВМУ, пред сè на Трајчевски, како и до Љушев и Станчев од Телеком“, напиша Бучковски под фотографијата на која се гледа содржина од оваа телевизија.

БНТ4 можете да ја гледате на МаксТВ, канал 74.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.