Екс премиерот и поранешен претседател на СДСМ, Владо Бучковски, во дебатниот магазин на ТВ21 истакна дека луѓе на Бранко Црвенковски работеле за кандидатот за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски.

„Јавна тајна е дека луѓе блиски на Црвенковски учествуваа во кампањата на Максим Димитриевски“, вели Бучковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.