Бучко, пошо ги смени сите бугарски тенковски делови, сега ќе ни менува учебници, од македонски ќе ги прави бугарски.
Чоек не летај, слези на земјината топка.
Еднаш куртули во Струга од народ.
Треба тоа да ти е поука, напиша на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.