Екипа на Брзата помош била викната во Кривичниот суд, каде во моментов на распит е Катица Јанева.

Како што во живо од пред судот јави репортерот на „Канал 5“ телевизија, најверојатно ѝ се слошило на специјалната јавна обвинителка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.