Заев да побара одговорност од сите владини претставници и да гарантира дека без оглед на нивото на функцијата, луѓето треба да имаат доверба во владините институции! Вака амбасадорката на САД во земјава, Кејт Брнс во интервју за Алсат М ги коментира последните случувања во земајва и најновиот случај на обвинителството за гонење организиран криминал „Рекет“.

Брнс додава САД ги поздравува чекорите што ги презема владата за ставање крај на корупцијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.