Амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Македонија, Кејт Мери Брнс вели дека учеството во избирачкиот процес е од суштински значење за демократијата

Луѓето од Македонија денеска одат на гласање за да ги дадат своите гласови на општинските избори низ целата земја. Учеството во демократскиот процес е од суштинско значење за силната, издржлива и инклузивна демократија, напиша Брнс на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.