Македонија постави нов рекорд по заболени од корона.Денеска има 594 новозаболени. На прво место е Скопје со 303 ,втора Струмица 34 , Тетово трет со 26, објави министерот Филипче.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.