Свирењето им било простачко.
Ко ќе ги пцуе Талат им е музика за уши.
Само прогресивно другарчиња, напиша на својот фејсбук профил Божидар Божиновски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.