Фејсбук активистот Божидар Божиновски објави ироничен коментар за објава на градоначалничката на Тетово, која на социјалните мрежи се пофали со реновирање на тоалет.

Не е скриена камера – кратко коментира Божиновски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.